با هر آن چیزی که در خانه دارید آباژور بسازید

به گزارش وبلاگ وردپرسکارا، برای اینکه نورپردازی خانه خود را تکمیل کنید حتما نیاز به یک آباژور خواهید داشت.

با هر آن چیزی که در خانه دارید آباژور بسازید

نورپردازی خوب و اصولی یکی از نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل است. بنابراین در انتخاب نوع چراغ و لامپ در دکور منزل بهتر است دقت داشته باشید. در این مطلب از وبلاگ وردپرسکارا به بیان روش های ساخت آباژور در منزل می پردازیم.

ساخت آباژور با چوب بستنی

استفاده از چوب بستنی برای ساختن یک آباژور مجذوب کننده ایده ای بسیار عالی است. برای این کار بسته به ابعادی که در نظر دارید، باید چوب بستنی تهیه کنید. به میزانی چسب هم برای این کار نیاز دارید. ساده ترین شکل های آباژور با چوب بستنی اشکال مکعب مستطیل، هرم و نیم کره هستند.

اگر برای بار اول است که این کار را انجام می دهید، بهتر است با این فرم ها شروع کنید و سپس به سراغ فرم های منحنی و دیگر اشکال بروید. برای ساخت آباژور با چوب بستنی به فرم هرم، سه چوب بستنی را به شکل مثلث به هم بچسبانید، مثلث های دیگری را هم به همین شکل درست کنید. سه مثلث را روی هم قرار دهید و بچسبانید (این کار برای آن است که حجم کار بزرگ تر شود). چند سری از این مثلث های سه تایی را ایجاد کنید. هر سری مثلث را به صورت مخالف و سر و ته بر روی هم گذاشته و بچسبانید. وقتی تعدادی از این سری مثلث ها را بر روی هم قرار دادید، یک برج هرمی شکل از چوب های بستنی خواهید داشت. با قرار دادن یک لامپ داخل این هرم، شما یک آباژور مثلثی با چوب بستنی ساخته اید.

ساخت آباژور با تکنیکی به نام پاپیه ماشه

یکی از روش های ساخت آباژور در منزل ساخت آن با پاپیه ماشه است. پاپیه ماشه نوعی خمیر است که به وسیله روزنامه ساخته می شود. میزانی روزنامه را در ظرفی بریزید و به مدت یک شب در ظرف خیس کنید. هر چند وقت یک بار آن را هم بزنید تا روزنامه کاملا خمیر شود. هم زدن باعث می شود تا بافت خمیر یکدست شود و زمانی که به این بافت یکدست رسیدید کمی چسب چوب به آن اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید.

یک بادکنک را آماده کنید، و بر روی آن چسب چوب بمالید و یک لایه روزنامه بچسبانید. پس از خشک شدن آن، خمیر را با دست بر روی بادکنک بمالید و ضخامت آن را در همه قسمت ها یکسان کنید. آن را در جایی قرار دهید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن بادکنک را جدا کرده و پایین آن را به شکل دلخواه تان برش بزنید و در بالای آن نیز سوراخی ایجاد کنید. سیم را از سوراخ عبور داده و یک سرپیچ و لامپ به آن وصل کنید. گوی ساخته شده را می توانید بر روی یک پایه فلزی نصب کنید و آباژوری زیبا بسازید. برای اینکه چیدمان خانه خود را زیبا کنید به مطلب این کارها دکور خانه شما را بی نظیر می کند سر بزنید.

ساخت اسکلت آباژور

ساخت قاب فلزی آباژور و اسکلت کلاهک آباژور با کمک میله های نازک انجام می شود. برای این کار باید میله های فلزی را از فروشگاه ها تهیه کنید. با کمک این میله ها دو دایره بزرگ و کوچک بسازید، این دو دایره را با کمک چند میله صاف به هم متصل کنید.

در دایره بالایی باید جای قرار گرفتن و اتصال لامپ به کلاهک در نظر گرفته شود. اما راه آسان تری هم برای ساخت اسکلت آباژور دارید. برای این کار باید یک صفحه طلقی داشته باشید و آن را به شکل یک مخروط لوله کنید و بچسبانید. پایین مخروط را با قیچی صاف کنید و بالای آن را نیز به میزان یک دایره قیچی کنید. روی طلق را با پارچه، روبان، کریستال، چوب بستنی، قاشق های یکبار مصرف، نخ کاموایی و هر وسیله ای که مورد علاقه شما بود بپوشانید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چه رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "با هر آن چیزی که در خانه دارید آباژور بسازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هر آن چیزی که در خانه دارید آباژور بسازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید