خبرنگاران آمار بیماران کرونایی در مازندران به هفت نفر رسید

به گزارش وبلاگ وردپرسکارا، ساری - خبرنگاران - روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد که آمار نمونه برداری کسانی که ویروس کرونا در آنها مثبت شد در این این استان به هفت نفر رسیده است.

خبرنگاران آمار بیماران کرونایی در مازندران به هفت نفر رسید

به گزارش خبرنگار وبلاگ وردپرسکارا، بر اساس این گزارش آمار کسانی که آزمایش ویروس کرونا در آنها در استان مازندران مثبت بوده نسبت به 24 ساعت گذشته حدود 70 درصد بیشتر شد به طوری که از چهار نفر روز گذشته به هفت نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش ، آمار مرگ ناشی از این ویروس در مازندران همچنان مربوط به یک مسافر حدود 60 ساله تهرانی در یکی از اقامتگاه های مسافری در شهر تنکابن است.

پیش از این دانشگاه علوم پزشکی بابل که نخستین بار ویروس کرونا از این شهرستان در مازندران رونمایی شد نیز بیان کرد که 24 بیمار مشکوک به ویروس کرونا را بستری کرد و این افراد تا زمان معین شدن تست نمونه گیریشان در بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار خواهند داشت.

براساس گزارش این دانشگاه ، روزانه 40 تا 50 نفر از افراد به کلنیک های سرپایی تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه می نمایند که پس از اطمنیان از عدم بروز نشانه های ویروس کرونا این مراکز درمانی را ترک می نمایند.

استقرار یک آزمایشگاه کرونا در مازندران

براساس آخرین گزارش از دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، از هفت آزمایشگاهی کرونا که در سطح استان های درگیر این ویروس مستقر شد، یک آزمایشگاه در یکی از مراکز درمانی این خطه شمال کشور مستقر شد.

با استقرار این آزمایشگاه؛ تمام نمونه گیری از بیماران مشکوک که پیش از این به تهران ارسال می شد، در داخل استان نتایج آن معین می گردد.

تب سنجی در مبادی ورودی مازندران

با تصویب کارگروه مقابله با کرونا در مازندران کیت های تب سنجی در سه مبادی ورودی حجم بالای مسافران ناشی از تعطیلات کرونایی پایتخت به این خطه شمال کشور در هراز، کندوان و سوادکوه مستقر شد.

این کیت ها کار تب سنجی از تمام مسافران ورودی به استان مازندران را انجام می دهند و بیمارانی که دارای تب بالای که یکی از نشانه های ظاهری احتمال ابتلا به ویروس کرونا باشند، به چهار مرکز درمانی مجهیز در غرب، شرق و مرکز استان اعزام خواهند شد.

بر اساس گزارش های رسمی ، روزانه حداقل 10 تا 15 هزار دستگاه خودرو از این مبادی ها تردد می نمایند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تا به امروز آزمایش 245 نفر ابتلا به ویروس کرونا در کشور مثبت بود و 26 نفر نیز کشته شدند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمار بیماران کرونایی در مازندران به هفت نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار بیماران کرونایی در مازندران به هفت نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید