شرح پنتاگون در مورد احتمال توقیف نفتکش ایران

به گزارش وبلاگ وردپرسکارا، فارس نوشت: یک سخنگوی پنتاگون گفته اطلاعی از برنامه های آمریکا برای توقیف یا بازرسی نفت کش های ایران در جهت حرکت به سمت ونزوئلا ندارد.

شرح پنتاگون در مورد احتمال توقیف نفتکش ایران

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته صادرات نفت توسط ایران به ونزوئلا آشکارا نقض تحریم های بین المللی علیه هر دو کشور است اما او در حال حاضر اطلاعی از هیچ برنامه یا عملیات نظامی برای جلوگیری از این صادرات ندارد.

حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا روز گذشته (چهارشنبه) با دفاع از محموله پنج تانکر حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا تأکید کرد که دو کشور حق دارند که به صورت آزادانه با یکدیگر تجارت نمایند.

پایگاه خبری تله مترو گزارش کرد، در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر تهدید مقام های دولت آمریکا به ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران به مقصد ونزوئلا، سلطانی تأکید کرد که کنوانسیون های بین المللی از روابط رو به رشد دو کشور ونزوئلا و ایران که هم اکنون تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، محافظت می نماید.

وی در جمع وبلاگ وردپرسکارا در سفارت ایران در کاراکاس گفت: روابط میان ایران و ونزوئلا تهدیدی برای هیچ کس محسوب نمی گردد و برای هیچ کس خطری به همراه ندارد.

اظهارات سلطانی در شرایطی مطرح شده است که شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه هفته جاری با انتشار پیامی در صفحه توییتر بر ادامه سیاست فشار حداکثری به دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد و نوشت: کمپین فشار حداکثری ما که شامل تحریم های مالی و مالی می گردد، تا زمان سرانجام رژیم ظالمانه مادورو ادامه دارد.

از طرف دیگر، نماینده ونزوئلا در سازمان ملل گفت که واشنگتن تهدید نموده که علیه پنج تانکر حامل بنزین در راستا خود به ونزوئلا از زور استفاده خواهد نمود.

وی در ادامه گفت که تهدید آمریکا علیه تانکرهای ایرانی نقض آزادی تجارت و دریانوردی است.

سفیر ایران بار دیگر اتهامات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا علیه شرکت هواپیمایی ماهان ایر مبنی بر انتقال طلای ونزوئلا به ایران را رد کرد.

سلطانی توضیح داد که مایک پمپئو با جعل اخبار کوشش می نماید توافقات تجاری دوجانبه میان ونزوئلا و ایران را تضعیف کند.

وی با بی اهمیت شمردن تحریم های آمریکا گفت: آنها می توانند هر آنکس را که می خواهند تحریم نمایند، ایران اقدامات خود را پیش خواهد برد.

پیش از این مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با متهم کردن هواپیمایی ماهان به تروریسم و اشاعه سلاح های کشتار جمعی مدعی شده بود که هواپیمایی ماهان عامل گسترش بیماری کروناست و از کشورهای دیگر خواسته بود از ورود هواپیمایی ماهان به کشورهایشان خودداری نمایند. مقامات آمریکا تا به امروز بارها در مورد کرونا، به چین هم اتهام زنی نموده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "شرح پنتاگون در مورد احتمال توقیف نفتکش ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح پنتاگون در مورد احتمال توقیف نفتکش ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید