مصرف کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در برخی نقاط کشور هستند

به گزارش وبلاگ وردپرسکارا، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به توزیع دو برابر احتیاج مصرف کنندگان گاز مایع، دلیل کمبود آن در برخی استان ها را مصرف کنندگان غیرمجاز بیان کرد.

مصرف کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در برخی نقاط کشور هستند

کرامت ویس کرمی در این باره به خبرنگار شانا گفت: عامل اصلی کمبود گاز مایع در بعضی استان ها، مصرف نمایندگان غیرمجاز هستند که یکی از این مصارف غیرمجاز که به صورت ناایمن و غیراستاندارد اتفاق می افتد، استفاده از گاز مایع (ال پی جی) در سوخت خودروهاست.

وی اضافه نمود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مصرف نمایندگان مجاز را شناسایی نموده است و با توجه به این تعداد، در بعضی مناطق بیش از دو برابر احتیاج فعلی مصرف نمایندگان مجاز، گاز مایع توزیع می گردد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه وظیفه این شرکت در حوزه گاز مایع این است که آن را از مبادی فراوری (انبارهای نفت نزدیک پالایشگاه ها) به شرکت های موزع طرف قرارداد تحویل دهد، توضیح داد: هم اکنون 74 شرکت موزع طرف قرارداد حقوقی ما هستند که وظیفه دارند گاز مایع را تحویل بگیرند و در استان های مختلف توزیع نمایند.

ویس کرمی با اشاره به ایجاد زمینه توزیع سوخت ال پی جی برای شرکت های موزع، گفت: در همه 74 شرکت موزع، عوامل و نمایندگی ها، زمینه و شبکه توزیع را فراهم کردیم تا با روش نوین و الکترونیکی توزیع سوخت را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه گاز مایع (ال پی جی) تنها برای مصارف پخت و پز است و توزیع آن برای خانوارهایی که به شبکه گاز طبیعی دسترسی ندارند و از نفت سفید برای گرمایش استفاده می نمایند، انجام می گردد، اضافه نمود: همه این خانوارها در سراسر کشور به وسیله سامانه الکترونیکی درخواست فرآورده های نفتی (سدف) شناسایی و مشخصات آنها ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین اظهار کرد: وظیفه این شرکت توزیع طبق سامانه و مشخصات خانوار است، اما در حیطه وظایف خودمان نیز نظارت بر توزیع را انجام می دهیم.

ویس کرمی تأکید کرد: دستگاه هایی نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه نظارت بر توزیع و رعایت قیمت های مصوب گاز مایع (ال پی جی) را دارند و امیدواریم با مکاتباتی که انجام می دهیم، دست به دست یکدیگر دهیم و نظارت های جامعی برای جلوگیری از مصرف غیرمجاز این فرآورده انجام گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "مصرف کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در برخی نقاط کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در برخی نقاط کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید