تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید 19 در بچه ها است

به گزارش وبلاگ وردپرسکارا، محققان دریافتند که تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید 19 در بچه ها است.

تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید 19 در بچه ها است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ وردپرسکارا، به نقل از مدیکال نیوز، محققان همه بچه های که بین 1 مارس تا 31 دسامبر 2020 به بخش های اورژانس مراجعه نموده بودند و مبتلا به عفونت کووید 19 بودند را مورد آنالیز قرار دادند.

در مجموع 175 کودک مبتلا به عفونت حاد کووید 19 در بخش های اورژانس در طول دوره مطالعه تشخیص داده شدند. سن آنها از شش ماه تا 17 سال متغیر بود. پنج نفر با شرایط صرع مراجعه نموده و به دوزهای زیاد داروهای ضد تشنج واکنش داده بودند. شش نفر تب داشتند. هفت نفر سابقه قبلی اختلال عصبی داشتند.

این مطالعه نشان داد که برخلاف بزرگسالان، تشنج در بچه ها زود رخ می دهد و ممکن است نشانه اصلی کووید 19 حاد در بچه ها باشد.

تشنج ممکن است بدون بروز تب حتی در بچه های که سابقه صرع ندارند و با بیماری شدید همراه نیستند رخ دهد.

کروناویروس بیشتر باعث ایجاد علائم در بزرگسالان می گردد تا در بچه ها. در موارد نادر، علائم خفیف کووید 19 مانند سردرد، خواب آلودگی، خستگی، تب و علائم تنفسی بی اهمیت در بچه ها ظاهر می گردد.

معین شده است که در بزرگسالان مبتلا به عفونت شدید کووید 19، تظاهرات عصبی مانند سکته مغزی، حمله ایسکمی، تغییر شرایط روانی و تشنج رخ می دهد. اما هیچ نشانه ای از علائم عصبی در بچه ها مبتلا به بیماری کووید 19 در دسترس نیست.

تا به امروز، تشنج به اسم یکی از علائم عصبی کووید 19 در نظر گرفته نشده است، زیرا معمولاً در بیماران مبتلا به عفونت شدید در زمان بستری شدن در بیمارستان رخ می دهد.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید 19 در بچه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید 19 در بچه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید